اخبار

افتتاح میدان سربازان گمنام زاهدان

افتتاح میدان سربازان گمنام زاهدان

طی مراسمی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، معاونین استاندار، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردارو برخی مدیران میدان سربازان گمنام امام زمان(عج) افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم استاندار  با تاکید بر ایجاد فضاهای مناسب برای ارتقای سیما و منظر شهری گفت: شهر زاهدان به عنوان مرکز استان باید تابلوی زیباییهای استان باشد در واقع باید زیباییهای استان در اینجا تجلی پیدا کند و هر کس که به این شهر سفر می‌کند بایستی با دیدن مناظر آن، زیباییهای استان در نگاهش تجلی پیدا کند.

علی اوسط هاشی ضمن تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری زاهدان در خلق و ایجاد فضاهایی مانند میدان سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: مردم سخت نیازمند اینچنین فضاهایی هستند چرا که اینگونه اماکن تاثیر بسیار زیادی بر روح و روان انسان دارد و باعث تقویت توان انسانی می‌شود و لطافت را در وجود انسان شکل می‌دهد.

وی با ابراز خرسندی از انتخاب نامی بسیار زیبا برای این میدان گفت: نام زیبای سربازان گمنام امام زمان(عج) که برای این میدان انتخاب شده است به مجاهدتها و نقش‌آفرینی های خاموش اشاره می‌کند و اگر امروز این اجتماع با آرامش شکل می‌گیرد حاصل نقش‌آفرینی پنهان کسانی است که جان خود را در بی‌نام و نشانی تقدیم می‌کنند اما واقعیت اینست که آنان نامدارترین افراد نزد خداوند متعال هستند.

وی در ادامه با تاکید بر تقویت اراده و خرد جمعی برای توسعه و پیشرفت استان تصریح کرد: استان را باید به کارگاه تبدیل کنیم و همه‌ی نقاط استان باید نشانی از سازندگی، رونق و رفتن به جلو توأم با ترقی و پیشرفت که همه از آن انتظار دارند داشته باشد و مدیران باید در این اندیشه باشند که با آنچه که الآن در استان رقم خورده است همسو باشند و در مسیر ترقی و پیشرفت استان قرار بگیرند.

وی با اشاره به برخی از پروژه‌ها و برنامه‌هایی که در استان در حال شکل‌‌گیری هستند گفت: روز قبل کلنگ پروژه‌ی   6 هزارمیلیارد تومانی گازرسانی به زمین زده شد و در واقع می‌توان گفت این رقم با تمام آورده‌ی دولت در نیم‌سال اول برای کل استانهای کشور برابری می‌کند و این نوید بخش فردایی کاملاً متفاوت در استان خواهد بود و همه باید در مسیر این تفاوت موضعی فعال داشته باشند و با روحیه‌ی مسئولیت پذیری در مسیر کارهای بزرگ قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه باید امکانات بالقوه‌ی استان را به صورت بالفعل درآوریم گفت: استان ما استانی ثروتمند است لذا باید راه را برای جهش به روش انفجاری در تحول نظام شهری و روستایی فراهم کنیم.

هاشمی با اشاره به برخی از اقداماتی که توسط دولت تدبیر و امید صورت گرفته است آنها را بسیار امیدوار کننده توصیف کرد و گفت: دولت تدبیر و امید طی 2 سالی که از روی کار آمدنش می‌گذرد به وعده‌هایش عمل کرده و با مداومت و اصرار در عرصه‌ی جهانی حضور پیدا نمود و ضمن اینکه از منطقه تنش‌زدایی و بحران‌زدایی کرد راه را برای نقش‌آفرینی هموار کرد.

در ابتدای این مراسم شهردار زاهدان نیز ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حجاج ایرانی در مناسک حج و ابراز همدردی با خانواده‌های آنان گفت: مسئولان عربستان و سایر افرادی که در این حادثه قصور و کوتاهی کردند باید پاسخگو باشند و ما امیدواریم در آینده شاهد اینچنین حوادث تلخی نباشیم.

دکتر سید مسلم سید الحسینی در ادامه اشاره‌ای به روز 7 مهرماه روز آتشنشانی و ایمنی کرد و گفت: این روز یادآور فداکاری و از خودگذشتی تعدادی از آتشنشانانی است که در 7 مهرماه سال 58 جهت اطفای حریق به محل پالایشگاه آبادان رفته بودند و در اثر بمباران مجدد پالایشگاه توسط نیروهای عراقی جان خود را از دست دادند لذا ما این روز را گرامی می‌داریم و آن را به تمامی آتشنشانان تبریک می‌گوئیم.

شهردار زاهدان در ادامه سخنانش به تشریح برخی از مسائل و مشکلات شهری پرداخت وگفت: امروزه شهرها با بحران کیفیت محیط روبرو هستند که در راس آنها عدم پایداری اجتماعی وجود دارد که مدیریت شهری و استانی باید برنامه‌های لازم را برای ارتقای سطح تعاملات و همبستگی اجتماعی جهت شکل گیری اینچنین فضاهایی برای حضور مردم داشته باشند چرا که این فضاها باعث تقویت همبستگی می‌شود.

وی گفت: تولید فضاهای شهری جزء برنامه‌های شهرداریست لذا پروژه‌ی میدان سربازان گمنام امام زمان(عج) که با همین هدف در دستور کار قرار گرفت در مدت کوتاهی اجرا و به بهره‌برداری رسید و در آن تمامی مسائل و فاکتورهای مورد نیاز لحاظ شده است.

وی با اشاره به سایر برنامه‌ها و پروژه‌هایی که شهرداری زاهدان از ابتدای سال جاری تا کنون اجرا کرده و یا در دست اجرا دارد گفت: از ابتدای امسال اجرای 265 پروژه در دستور کار شهرداری زاهدان قرار گرفت که در این میان و در طی 6 ماه نخست سال جاری 111 پروژه با صرف هزینه‌ای بالغ بر 32 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و مابقی آنها ان‌شاءا... در دهه‌ی مبارک فجر افتتاح خواهند شد.

وی موضوع فضای سبز شهری را مورد توجه قرار داد و گفت: 43 نقطه‌ی پارکی در زاهدان یا احداث و یا بازسازی شده‌اند و این پروژه که یک میدان شهری می‌باشد و محلی برای اجتماع و حضور مردم می‌باشد با اعتباری معادل 1میلیاردو 600 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید که امیدواریم شهروندان عزیز با مشارکت خود در حفظ و نگهداری امکانات تعبیه شده در آن کوشا باشند.

گفتنی است: این مراسم با اجرای رژه‌ی خودروهای آتشنشانی از مقابل میدان سربازان گمنام امام زمان(عج) به پایان رسید.    

 

۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۰