اخبار

برگزاری جلسه ستاد بازآفرینی و حاشیه نشینی

برگزاری جلسه ستاد بازآفرینی و حاشیه نشینی

جلسه ستاد بازآفرینی و ساماندهی حاشیه شهرها به ریاست استاندار و حضور مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط برگزار گردید .

استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: مشارکت مردم در ساماندهی حاشیه شهرها به عنوان اصلی مهم از سوی مسئولان دیده شود.

علی اوسط هاشمی سه شنبه شب در نشست ستاد استانی باز آفرینی شهری پایدار اظهار داشت: کار ساماندهی حاشیه نشینی کاملا اجتماعی است نه خدماتی، به همین سبب باید مردم در آن مشارکت جدی داشته باشند.

وی افزود: برای اجرای طرح ساماندهی حاشیه نشینی، ارزیابی های لازم باید از سوی فرمانداری های شهرستانهای استان انجام شود تا بتوانیم با کار کارشناسی این طرح را عملیاتی کنیم.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان گفت: ۵۱ درصد جمعیت سیستان و بلوچستان در روستاهها سکونت دارند که برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها باید روستاها از امکانات لازم برخوردار شوند.

هاشمی افزود: اگر واقعیت های تلخ موجود در استان مورد ارزیابی قرار نگیرد حاشیه نشینی در شهرها بیشتر می شود که باید در این زمینه راهکار مناسب ارایه شود.

زندگی یک پنجم جمعیت استان در سکونت گاه های غیر رسمی زنگ خطری جدی است

استاندار سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان اظهار داشت: بیش از یک پنجم جمعیت این استان در سکونت گاه های غیررسمی و حاشیه شهرها زندگی می کنند که این خود خطری بالقوه و نهادینه در حوزه های مختلف زندگی اجتماعی در روستاها و شهرهای استان است.

وی نظارت کامل بر ساخت و سازها، توجه به روستا محوری، تشکیل و فعالیت پلیس ساختمان و ایجاد ظرفیت مناسب برای توسعه اشتغال در هر منطقه را از عوامل مهم کاهش دهنده میزان حاشینه نشینی در سیستان وبلوچستان ذکر کرد.

هاشمی افزود: اگر نگاه همه ما به قانون یک نگاه عمیق و قوی باشد می توان در بسیاری از برنامه های توسعه رشد و حرکتی سریع برای رفع مشکلات و معضلات و ایجاد محیطی امن و شایسته را برای مردم فراهم کرد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان گفت: طرح ساماندهی حاشیه نشینی در شهرهای زاهدان، زابل، چابهار و ایرانشهر در حال اجرا است که برای تسریع و تسهیل در کارها انتخاب مشاور واحدی برای این چهار شهرستان ضروری است.

۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۶