اخبار

بازدید از پروژه خط آهن چابهار - ایرانشهر - زاهدان

بازدید از پروژه خط آهن چابهار - ایرانشهر - زاهدان
شبکه ریلی چابهار مهمترین خط ترانزیت در جنوب شرق کشور است

سیدمسعود نصر  در جلسه بررسی وضعیت راه‌آهن چابهار به زاهدان با توجه به توسعه بندر تا پایان سال به ظرفیت 86 میلیون تن، ایجاد شبکه ریلی و حلقه اتصال آن به استان خراسان شمالی و رضوی از آن بعنوان خط ترانزیت و مسافری مهم در جنوب شرق کشور یاد کرد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن بنادر و فرودگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: مطالعات طرح در حوزه شهر چابهار بصورت کامل و جامع تدوین شده و عملیات تعیین ایستگاه‌های شهری و مسافری در کنار ایستگاه دسترسی بندر در دست اقدام و انجام مرحله تحقیقاتی و اجرایی است.

باقر کرد معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز از پروژه راه‌آهن چابهار زاهدان به خراسان بعنوان بزرگترین پروژه حمل و نقلی توسعه استان یاد کرد و افزود: با تاکیدات استاندار پروژه مذکور روند اجرایی خوبی را در مسیر مربوطه داشته و با پیگیرهای استانداری و تلاش همکاران در حوزه شهر چابهار روند مثبت بوده و امید است بتوان در آینده نزدیک نسبت به آغاز عملیات اجرایی زیرساخت ریلی در حوزه شهر چابهار اقدام کرد .


بازدید

فرماندار چابهار نیز تسریع در دسترسی این منطقه به شبکه ریلی کشور، مشارکت و همفکری مشاوران و مجریان طرح را در زمینه تدوین برنامه خاص اجرایی را خواستار شد.

احمد علی موهبتی ادامه داد: مسیر ریل‌گذاری شهر چابهار به مسافت 3.5 کیلومتر از نقطه صفر تا مقصد یک حوزه شهر چابهار در حال انجام کارشناسی بوده تا بتوان نسبت به آغاز عملیات اجرایی آن اقدام کرد


بازدید

۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۰۰