اخبار

کارگاه آموزشی راهوران محله فعال استان

کارگاه آموزشی راهوران محله فعال استان

مدیرکل دفترامورروستایی وشوراها خواستار اهتمام راهوران محله در آموزش مردم روستا و نگهداری و حفاظت از تابلوها و علائم ایمنی به منظور جلوگیری از تصادفات در محورهای روستایی شد.

مدیرکل دفترامورروستایی وشوراها افزود: ما همواره تلاشمان بر این بوده است که ظرفیت‌هایی که در کنار مان است به ویژه در زمینه انضباط اجتماعی استفاده بهینه کنیم. 

وی بیان کرد: طول راه های روستایی استان 16150 کیلومتر می باشد که 68 درصد از کل راههای استان را به خود اختصاص داده است وی افزود باید این واقعیت را بپذیریم که در حوزه انضباط اجتماعی و رعایت قوانین و مقررات دچار کاستی‌هایی هستیم که از این طریق سالانه بیش از 18 هزار نفر از افراد در سنین 18 تا 30 سال را از دست‌ می‌دهیم. 

جمالزهی گفت: این افراد درست در زمانی که باید برای جامعه و خانواده بهره‌وری داشته باشند در حوادث مختلف از بین می‌روند که جای نگرانی دارد. مدیرکل دفترامورروستایی وشوراها افزود: بزرگترین سرمایه‌های هر جامه نیروی انسانی هستند و نباید در ایام جوانی که زمان سود دهی آنها است، شاهد از دست رفتن آنها باشیم. 

وی ادامه داد: تهدید در حوزه تصادفات جاده‌ای در محورهای اصلی، فرعی و روستایی بسیار جدی است زیرا که به تدریج جمعیت جوان ما را دارد از بین می‌برد، باید با فرهنگ‌سازی مناسب، ارائه آموزش‌های لازم به روستاییان و موتورسواران در محورهای روستایی آنها را آگاه کنیم. 

جمالزهی اضافه کرد: بیش از 40 درصد فوتی‌ها در حوادث جاده‌ای در محورهای روستایی است که با رعایت قانون و مقررات می‌توان این رقم را کاهش داد. 

مدیرکل دفترامورروستایی وشوراها استانداری سیستان و بلوچستان از راهوران محله خواست: نسبت به حفاظت از تابلوها و علائم ایمنی و هشدار دهنده اهتمام بیشتری داشته باشند چه بسا که سرقت هر یک از علائم ممکن است باعث بروز حادثه برای افراد روستا شود. 

این مسئول بر نگاه مسئولانه به وظایف محوله تاکید کرد و گفت: اگر هر یک از ما نسبت به وظایف خود مسئولانه برخورد کنیم قطعا شاهد کاهش حوادث و به دنبال آن مجروحان و مصدومان و فوتی‌ها خواهیم بود. 

مدیرکل دفترامورروستایی وشوراها خواستار همکاری و مشارکت بیشتر راهوران محله با پلیس‌راه در راستای کاهش سوانح و تصادفات جاده‌ای شد. در پایان این مراسم از نمونه‌های ترافیکی و راهوران نمونه تقدیر شد.


راهوران محله 2 


راهوران محله 4  


راهوران محله 5 


راهوران محله 6  


راهوران محله 7

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۵