اخبار

بازدید از پروژه های زیربنایی جنوب استان

بازدید از پروژه های زیربنایی جنوب استان
به منظور بررسی روند اجرایی پروژه های عمرانی ، استاندار به همراه معاونین و مدیران دستگاههای اجرایی از برخی از پروژه های عمرانی در چابهار بازدید نمودند .

 

استاندار سیستان و بلوچستان تکمیل و بهره برداری طرح های زیربنایی و زیرساخت‌های در این استان را زمینه ساز رشد اقتصادی منطقه و کشور دانست.

هاشمی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که در بندر چابهار برگزار شد، با اشاره به طرح های مهم این استان مانند راه آهن چابهار به زاهدان،گازرسانی به شهرستانهای مختلف این استان و احداث فرودگاه چابهار گفت: خط ریلی چابهار به زاهدان از ضرورت های ملی و منطقه ای است.
وی افزود: سال گذشته 120 میلیارد تومان برای اجرای این طرح تزریق شد و هم اکنون 4 کارگاه راه آهن با تعداد 250 خودرو و هزار راننده تا شهرستان ایرانشهر برای این منظور تجهیز شده اند.
استاندار سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد از محل صندوق ذخیره ارزی اعتبار ویژه ای را همانند طرح آبیاری تحت فشار سیستان برای راه آهن نیز کسب کند.
هاشمی از سفر معاون اول رییس جمهور و تعدادی از وزرا به منظور بازدید از طرح های این استان در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: بازدید این هیئت از منطقه سیستان و بازدید از طرح آبیاری تحت فشار آغاز می شود و به جنوب استان و طرح های راه آهن و گازرسانی خاتمه می یابد.
وی در رابطه با طرح گازرسانی به شهرهای این استان گفت: اجرای این طرح کاملا منظم و برنامه ریزی شده است و تا پایان نیمه اول سال 95 این گاز به زاهدان و زابل و در پایان سال 96 گاز به چابهار خواهد رسید.
استاندار سیستان و بلوچستان همچنین تامین اعتبارات این طرح را از محل منابع تراز مثبت صادرات گاز به کشورهای خارجی و همچنین ردیف بودجه مصوب در شورای اقتصاد عنوان کرد و افزود: پیمانکار مجری این طرح نیز از قدرتمندترین پیمانکاران دراین عرصه است.
هاشمی به احداث فرودگاه بین المللی در چابهار اشاره کرد و گفت: بنا به مصوبه دولت قرار بود قسمتی از زمین نیروی هوایی به این امر اختصاص یابد اما بنابر نظر کارشناسان قرار شد که این فرودگاه در مجاورت فرودگاه نظامی نباشد.
وی ابراز امیدواری کرد که با حمایت بخش خصوصی و کسب اعتبارات از محل پولهای بلوکه شده کشور ، بتوانیم فرودگاه بین المللی جنوب شرق کشور را در چابهار راه اندازی کنیم.
استاندار سیستان و بلوچیستان همچنین به پایان مرحله اول راه اندازی طرح منطقه آزاد سیستان اشاره کرد و گفت: مرحله کارشناسی این طرح پایان یافته و در صورت تصویب این طرح درجلسه شورای عالی مناطق آزاد کشور، حلقه مفقوده ترانزیتی میان سرخس و چابهار تکمیل خواهد شد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶