اخبار

برگزاری جلسه کارگروه ستاد بازآفرینی و حاشیه نشینی

برگزاری جلسه کارگروه ستاد بازآفرینی و حاشیه نشینی
کارگروه ستاد بازآفرینی و حاشیه نشینی با حضور استاندار ، معاونین وزارت راه و شهرسازی، معاونان استاندار و شماری از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان در چابهار برگزار شد

علی اوسط هاشمی  در کارگروه ستاد بازآفرینی و حاشیه نشینی که با حضور معاونین وزارت راه و شهرسازی، معاونان استاندار و شماری از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان در چابهار برگزار شد، تصرف اراضی در تمامی نقاط کشور را یک معضل کنونی شهری و روستایی عنوان کرد.

وی افزود: در سیستان و بلوچستان چهار عنصر خشکسالی، پراکندگی جمعیت، زایش روستاهای جدید و برخی اختلافات قومی باعت رشد مهاجرت غیرمعقول مردم شده که شهرستان چابهار از این میان سهم بزرگی دارد و این خود ضرورت و حساسیت معضلات حاشیه نشینی را در این شهرستان دوچندان می کند.

وی با اشاره به نگاه کلان دولت و نظام و بویژه مقام معظم رهبری به شهرستان چابهار تصریح کرد: رشد حاشیه نشینی در این حوزه رشد نگران کننده ای است و مشارکت جدی تمامی دستگاهها و سازمان های مرتبط را برای ساماندهی و سازمان دهی و رفع این معضلات می طلبد.

استاندار سیستان و بلوچستان نظارت کامل بر ساخت و سازها، توجه به روستا محوری، تشکیل و فعالیت پلیس ساختمان و ایجاد ظرفیت مناسب برای توسعه اشتغال در هر منطقه را از عوامل مهم کاهش دهنده میزان حاشینه نشینی در سیستان وبلوچستان ذکر کرد.

وی افزود: اگر نگاه همه ما به قانون یک نگاه عمیق و قوی باشد می توان در بسیاری از برنامه های توسعه رشد و حرکتی سریع برای رفع مشکلات و معضلات و ایجاد محیطی امن و شایسته را برای مردم فراهم کرد.

۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۶