اخبار

گردهمایی دهیاران حوزه سیستان به مناسبت روز دهیار

گردهمایی دهیاران حوزه سیستان به مناسبت روز دهیار

گردهمایی دهیاران حوزه سیستان به مناسبت روز دهیار در تاریخ 14/4/94 در محل فرمانداری شهرستان زابل برگزار گردید، در این بین از 10 نفر از دهیاران برتر در حوزه شهرستان سیستان در قالب اعطای لوح تقدیر قدردانی شد.

پیام مدیرکل دفتر امو رروستایی و شوراها استانداری به مناسبت چهاردهم تیرماه روز "شهرداری و دهیاری"

نامگذاری چهاردهم تیرماه به عنوان " روز شهرداری و دهیاری " اقدامی ارزنده و فرصت مغتنمی است تا ضمن قدردانی و تجلیل از فعالیت های خالصانه و شبانه روزی خادمین بخش مدیریت شهری و روستایی، فضایی فراهم گردد تا براساس همدلی و تعامل با مردم، گوشه ای از عملکرد و دستاوردهای انجام شده یا در دست اجرا به سمع و نظر جامعه رسانده شود.

دهیاری ها به عنوان نهادهای اجتماعی در جامعه مدنی، از نقشی مهم و قابل توجه در عرصه های مختلف توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برخوردارند. در جمهوری اسلامی ایران این نهادهای تأثیرگذار اجتماعی، با توسعه سیاسی پیوندی ناگسستنی یافته به نحوی که با مشارکت مردم شریف در صحنه تعیین سرنوشت  و انتخاب اعضای شوراهای روستا، تأثیرگذاری مستقیم آنان در مدیریت و اداره جامعه خویش مشهود گردیده است.

هویت بخشی به سیما و کالبد روستا، توجه به استانداردسازی و ایمن‌سازی ابنیه و اماکن، صیانت و احیای بافت قدیم و پاسداشت میراث ارزشمند تاریخی، حفاظت از محیط زیست، توجه به توسعه فضای سبز، مشارکت دادن بانوان و جوانان در عرصه مدیریت روستایی، پرهیز از دخالت دادن اختلافات محله‌ای در تصمیم‌گیری‌ها، توجه به معماری ایرانی اسلامی و تسهیل نمودن مسیر خدمت رسانی به مردم در بخشهای مختلف از جمله مهم‌ترین وظایف و رویکردهایی است که متولیان امر مدیریت روستایی باید با دقت و ظرافت در مسیر تحقق آن گام بردارند. البته در کنار این مسئولیت ها، نقش و وظیفه حساس این نهادها در برخورد با فرآیندهای فرهنگی و اجتماعی نیز قابل توجه است و دهیاری‌ها یکی از عوامل مهم فرهنگ‌سازی و حفظ اصالت‌های فرهنگی به شمار می‌روند.

خوشبختانه با فراهم آمدن زیرساخت‌ها در بسیاری از روستاهای استان سیستان وبلوچستان، راه برای بهره‌گیری از شیوه‌های نوین مدیریتی در بخش روستایی مهیا شده است و می‌توان در کنار همدلی و وحدت همه دست اندرکاران این عرصه مهم و سرنوشت ساز، گام‌های بلندی را به سمت آبادانی و پیشرفت این استان در اجرای سیاست ها و رویکردهای سازنده دولت تدبیر و امید برداشت.

در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه ضیافت الهی، فرارسیدن روز "شهرداری و دهیاری" را به همه دست اندرکاران مدیریت شهر و روستای استان تبریک عرض نموده و امیدوارم با تلاش بی وقفه دهیاریها فضای روستاها برای مردم شریف و متدین استان ایمن، لذتبخش، زیبا و نشاط آفرین گردد.


روز دهیار 14 تیر 1 

روز دهیار 14 تیر 2 

روز دهیار 14 تیر 3 

روز دهیار 14 تیر 4 

روز دهیار 14 تیر 5 

روز دهیار 14 تیر 6 

روز دهیار 14 تیر 7 

روز دهیار 14 تیر 8 

روز دهیار 14 تیر 9 

روز دهیار 14 تیر 10

۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۷