اخبار

برگزاری جلسه مدیریت بحران استان

برگزاری جلسه مدیریت بحران استان
در پی اخطاریه جوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر وزش طوفان و گرد و خاک «علی الخصوص در منطقه سیستان » ، جلسه ای به ریاست معاونت امور عمرانی استانداری تشکیل گردید.

با عنایت به اخطاریه جوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر وزش طوفان و گرد و خاک در مناطق شمالی استان ، جلسه مدیریت بحران استان به ریاست دکتر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی وحضور اعضای ذیربط برگزار گردید .

در این جلسه کارشناسان هواشناسی با بیان اینکه بررسیهای آماری از ابتدای تیر ماه افزایش دما را نشان می دهد که پیامد ‌آن طوفان و گرد و خاک در شمال استان با توجه به وزش بادهای 120 روزه است ، ضمنا در همین زمان دریای عمان نیز مواج خواهد بود و تقریباً کل استان با پدیده گرد و خاک مواجه خواهد شد .

سپس در خصوص مشکل آب شرب شهرستان هیرمند تصمیمات لازم اتخاذ گردید .

دکتر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ضمن خداقوت به اعضاء و آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت : استان سیستان و بلوچستان ماتریسی از حوادث مختلف را در خود جای داده همانطوریکه در اسفند ماه 1393 بطور همزمان برف و بوران، طوفان و گردو خاک ، باران شدید و جاری شدن سیلاب را در نقاط مختلف استان تجربه کردیم ، سپس ایشان مباحث مطرح شده را جمعبندی و خواستار اجرایی شدن مصوبات در اسرع وقت شد .

از مصوبات این جلسه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • ·         شرکت برق نسبت به اعزام گروهی برای بررسی و رفع مشکل افت ولتاژ برق اقدام نماید .
  • ·         دستگاههای عضو شورای مدیریت بحران  طی روزهای بحرانی گزارش سه ساعته درخصوص وضعیت موجود و اقدامات انجام شده به اداره کل مدیریت بحران اعلام نمایند.
  • ·         دانشگاه علوم پزشکی زابل ضمن آماده باش ، اقدامات لازم را جهت پذیرش بیماران بصورت 24 ساعته بعمل آورد،  ضمن اینکه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با 14 بیمارستان ، 14 اورژانس شهری و 39 اورژانس جاده ای اعلام آماده باش نموده است.
  • ·         مقرر گردید در صورت نیاز جهت اعمال محدودیتهای ترافیکی  ، پلیس راه با همکاری راه و شهرسازی اقدامات لازم را بعمل آورند.
  • ·         مقرر گردید صدا و سیما اطلاع رسانی بموقع ومناسب در خصوص وضعیت جوی و راهها داشته باشد.
  • ·       مقرر گردید با توجه به اینکه بدلیل غلظت بالای ذرات گرد و غبار در جاده های مواصلاتی برای مسافرین مشکلاتی پیش می آید ، لذا جهت استفاده مردم از تجهیزات نصب شده ، ادارات راه و شهرسازی و برق استان نسبت به تعیین تکلیف هزینه های مربوط به چراغهای مه شکن جاده ای پیگیری لازم بعمل آورند.


جلسه

۱۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۳:۱۳