اخبار

بازدید از منطقه سفید آبه توسط استاندار و هیئت همراه

بازدید از منطقه سفید آبه توسط استاندار و هیئت همراه
استاندارو برخی از مسئولین استانی از روند اولین کارخانه فرآوری آنتیموان و مجتمع خدماتی بین راهی بازدید کردند .

علی اوسط هاشمی استاندار محترم به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی و دیگر مسئولین استان  از روند شروع بکار آزمایشی اولین کارخانه فرآوری آنتیموان استان و کشور بازدید و از نزدیک با مهندسان و مدیران این کارخانه دیدار و گفتگو کرد.

استاندار  گفت: بزودی سفیدآبه با نام آنتیموان شناخته خواهد شد و با افتتاح این کارخانه برای ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر از جوانان منطقه ایجاد شغل می شود.

وی با اشاره به خشکسالی های چند ساله اخیر اظهار داشت: روند توسعه منطقه نباید به آب وابسته شده و باید از ثروت زمین و معادن غنی استان در جهت توسعه استفاده کرد.

استاندار حمایت دولت و اعطای وام برای اکتشاف و بهره برداری از معادن را اعلام و خواستار استفاده از مزیت تجارت و بازرگانی استان برای تولید ثروت و اشتغال شد.

 هاشمی با اشاره به مشکل کمبود آب شرب در منطقه سفید آبه دستور مطالعه شناسایی منابع آبی و تامین آب شرب و کشاورزی ۲۵ سال آینده این دهستان را داد.

استاندار همچنین از مردم منطقه خواست مشکل افت تحصیلی و بیسوادی را ریشه کن و فرزندانشان را در مسیر علم و دانش سوق دهند.

مهندس هاشمی در پاسخ به مطالبه مردم سفید آبه در استفاده از مراتع حاشیه کوه خواجه برای چرای دامهایشان گفت: این مطالبه مردم با رعایت نکات زیست محیطی و حفظ مراتع برای تثبیت شنهای روان پیگیری می شود.

وی همچنین با اشاره به نزدیک بودن ماه رمضان آنرا فرصتی برای خودسازی و نزدیک شدن به خدا ذکر کرد و بر تعمق و تدبر در آیات قران تاکید کرد.

ضمنا استاندار در بازدید از مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی سفیدآبه واقع در کیلومتر 180 محور زاهدان به نهبندان، وجود این مجتمع را در این نقطه از استان به عنوان مرواریدی در قلب کویر دانست و گفت: از آنجایی که خدمات ارائه شده در این مجتمع به صورت رایگان بوده، هزینههای بسیاری را برای سرمایهگذار دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان هزینههای جاری ماهانه این مجتمع را بیش از 100 میلیون ریال عنوان کرد؛ که به دلیل رایگان بودن بسیاری از خدمات بازگشت این هزینه برای سرمایهگذار وجود ندارد.

این مسئول گفت: مجتمع خدماتی رفاهی سفیدآبه میتواند الگویی برای سرمایه‌گذاران خیر در سراسر کشور باشد و با ساخت اینگونه مجتمعها و ارائه خدمات رایگان به مسافرین در جادهها میتوان سفری ایمن و لذت بخش را هدیه داد.

 

استاندار سیستان و بلوچستان هزینه‎های جاری ماهانه این مجتمع را بیش از 100 میلیون ریال عنوان کرد؛ که به دلیل رایگان بودن بسیاری از خدمات بازگشت این هزینه برای سرمایه‎گذار وجود ندارد.

این مسئول گفت: مجتمع خدماتی رفاهی سفیدآبه می‎تواند الگویی برای سرمایه‌گذاران خیر در سراسر کشور باشد و با ساخت اینگونه مجتمع‎ها و ارائه خدمات رایگان به مسافرین در جاده‎ها می‎توان سفری ایمن و لذت بخش را هدیه داد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹