اخبار

بازدید از روند اجرایی پروژه باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان

بازدید از روند اجرایی پروژه باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان
با بهره‌برداری از باند دوم فرودگاه بین‌المللی زاهدان، قابلیت نشست و برخاست هواپیما‌های مدرن و بدنه پهن فراهم می‌شود.
دکتر کرد معاون امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان در بازدید از فرودگاه بین المللی زاهدان گفت؛ این فرودگاه چهارراهی در دنیاست که می تواند نقش بسزایی در توسعه منطقه داشته باشد.

باقرکرد در حاشیه بازدید از روند اجرائی پروژه باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان گفت : دوری زاهدان از مرکز کشور باعث اهمیت ویژه فرودگاه زاهدان به عنوان نقطه اتصال سریع به مرکز کشور شده است و از سالیان دور توسعه این استان مرهون فرودگاهها و خدمات ویژه آن در این استان بوده است.

وی گفت فرودگاهها به عنوان مراکز حساس در شرایط بحرانی بسیار حائز اهمیت می باشند و فرودگاه زاهدان به دلیل قرار گرفتن  در موقعیت خاص به عنوان یکی از مهمترین فرودگاههای شرق کشور از این قاعده مستثنی نیست.

کرد از فرودگاه زاهدان به عنوان چهارراهی بر سر راه شرق و غرب یاد کرد و افزود با توجه به قرار گرفتن زاهدان در کریدور هوایی شرق به غرب و جنوب به شمال این پروژه علاوه بر توسعه استان و منطقه می تواند در توسعه حمل و نقل دنیا نیز نقش مهمی ایفا نماید.

معاون امور عمرانی استاندار افزود : پیشرفت فیزیکی پروژه باند دوم فرودگاه زاهدان در حد مطلوبی قرار دارد اما از نظر زمان کمی عقب هستیم که از پیمانکار خواسته شد آنرا جبران نماید.

وی با اشاره به نشست امروز با پیمانکار این پروژه گفت: ضمن بررسی کیفیت کار از نزدیک پیمانکار نیز به ارائه گزارش کامل از روند اجرائی پروژه از ابتدا تا کنون پرداخت و مسایل مربوطه با حضور مدیرکل فرودگاههای استان  مهندسین مشاور پروژه و همچنین همکاران ما در دفتر فنی استانداری و آزمایشگاه فنی مکانیک خاک مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: با توجه به اهمیت پروژه ، آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در محل پروژه  احداث و تجهیز گردیده و تمامی مراحل این پروژه در آزمایشگاه فوق مرحله به مرحله مورد آزمایش کیفی قرار می گیرد.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۳۸