اخبار

برگزاری سومین جلسه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی در چابهار

برگزاری سومین جلسه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی در چابهار
سومین جلسه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی به ریاست استاندار سیستان وبلوچستان و اعضای کارگروه در محل فرمانداری چابهار تشکیل گردید .

سومین جلسه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی به ریاست استاندار سیستان وبلوچستان و اعضای کارگروه در محل فرمانداری چابهار تشکیل گردید .

استاندار در این جلسه گفت: هیچ سازمانی حق ندارد به صورت تک‌روی در ساماندهی سواحل طلایی مکران اقدام کند و باید تمامی اقدامات بر اساس تصمیمات شورا باشد.

علی اوسط هاشمی اظهار کرد: چابهار در آستانه جهش و حرکت به سمت گرفتن نقش ملی و منطقه‌ای می‌باشد و در این بین مدیران باید از هرگونه تک‌روی و برخورد قهرآمیز با سرمایه‌گذران خودداری کنند

سواحل .

استاندار سیستان و بلوچستان تنها راه برون‌رفت از شرایط فعلی و گام برداشتن به سمت توسعه پایدار در سیستان و بلوچستان را انعطاف‌پذیری مدیران در جذب و حمایت عملی از سرمایه‌گذران برشمرد و افزود: باید برای سرمایه‌گذران و جذب آورده فرش قرمز پهن کرد و در این راستا هر مدیری که نتواند خود را با شرایط سرمایه‌گذاران هماهنگ کند باید در روش مدیریتی خود بازنگری داشته باشد زیرا در غیر این صورت باید جای خود را به مدیری لایق و منطبق بر برنامه‌های توسعه‌ایی استان قرار دهد.

این مسئول یادآور شد: در شرایط فعلی هرگونه ممانعت در جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران جرم تلقی شده و با افراد خاطی برخورد خواهد شد تا همگان بدانند که تمام اولویت‌های خود را برای جذب سرمایه‌گذار و نه دفع آنان قرار دهند.

وی ادامه داد: هیچ فرد یا سازمانی حق ندارد به صورت تک‌روی در ساماندهی سواحل طلایی مکران اعلام نظر و اقدامی داشته باشد و باید تمامی اقدامات براساس تصمیمات شورا باشد و هرگونه اقدام خارج از تصمیمات این شورا مطلقا فاقد ارزش کاربردی و عملیاتی است.

هاشمی اضافه کرد: رفتار جزیره‌ای باعث دوری سرمایه‌گذران از استان شده و باید مدیران بدانند اولویت ما جذب سرمایه‌گذاران قرار دارد و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نکنید که مدیون مردم خواهیم بود و باید بر اساس مسئولیتی که بر عهده گرفتیم باعث رفع محرومیت و افزایش رفاه در جامعه جوان سیستان و بلوچستان شویم.

وی با بیان اینکه مدیران بدون کسب نظر پدافند غیر عامل هیچ طرحی را پیاده‌سازی نکنند، اظهار داشت: تمامی طرح‌هایی که باید عملیاتی شود حتما باید مورد تایید پدافند غیرعامل قرار گیرد و هر طرحی که نتواند تاییدیه شورای پدافند غیر عامل را کسب کند غیراجرایی و از عملیاتی شدن آن در هر مرحله‌ایی که باشد قاطعانه جلوگیری خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با انتقاد از وضع فعلی سواحل مکران گفت: جای تاسف دارد که تاکنون اقدامات قابل توجهی در راستای بهره‌برداری و جذب هدفمند از سواحل مکران صورت نگرفته است.

استاندار تاکید کرد: باید دستگاه‌های متولی طرحی را برای تابستان و بهره‌‌‌‌‌‌مندی مردم به صورت امن از سواحل زیبای دریای مکران فراهم کنند.

۳۰ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۴۸