اخبار

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان به ریاست دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی برگزار گردید .

        پیرو اخطاریه جوی شماره 20 اداره کل هواشناسی استان ، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در رابطه با طوفان شدید گرد و خاک به ریاست دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی و جانشین شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و با حضور اعضای عضو برگزار گردید .

       دکتر کرد با اشاره به اخطاریه های هواشناسی و تشکر از تلاش و هماهنگی و حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان در مواقع بحرانی ، خواستار تعامل و همکاری بیشتر آنان در جهت کاهش خسارات و مقابله با هرگونه حادثه محتمل شد .

 

مدیریت بحران

        در این جلسه مقرر گردید تا دستگاههای ذیربط در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات ایجاد شده ناشی از طوفان اقدام نمایند و اکیپهای امدادی اداره راه و شهرسازی و هلال احمر به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی در جاده های مواصلاتی باشند .

       ضمنا با توجه به اینکه اکثر قطعی های برق ناشی از سقوط بنرهای تبلیغاتی است مقرر گردید تا شهرداری و شرکت برق جانمایی مناسبی برای نصب این تابلوها برای جلوگیری از خطرات احتمالی مشخص نمایند .

        در این جلسه همچنین به دلیل مواج بودن دریا طی دو روز آینده مقرر گردید تا از تردد شناورها و قایقها جلوگیری به عمل آید و توصیه های لازم توسط سازمان جهاد کشاورزی به کشاورزان برای نگهداری مناسب محصولات گلخانه ای با توجه به سرمای هوا صورت پذیرد .

       ضمنا با توجه به احتمال بارش های رگباری مقرر شد تا توصیه های لازم مبنی بر عدم تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها در مناطق سیلابی انجام شود .

مدیریت  

۳ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰