اخبار

کارگروه امور زیربنایی جنوب استان

کارگروه امور زیربنایی جنوب استان
جلسه کارگروه امور زیربنایی جنوب استان به ریاست دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی تشکیل شد .

        جلسه کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی جنوب استان به ریاست آقای دکتر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیران کل سایر دستگاههای عضو کارگروه ، شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهای بزمان و زرآباد تشکیل شد . در این جلسه طرح توسعه و عمران شهرهای بزمان و زرآباد که براساس سه هدف ساماندهی نظام فعالیت ، نظام سکونت و نظام خدمات که توسط مهندسین مشاور ذیصلاح تهیه گردیده بود به تصویب رسید.

باقر کرد

        در این جلسه دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی بر رعایت برخی از مباحث مهم از جمله پدافند غیرعامل ، موضوعات اجتماعی و فرهنگی خاص هر منطقه ، مدیریت بحران و حقوق شهروندی در تهیه طرحها تاکید کرد .

        شایان ذکر است شهر بزمان مرکز بخش بزمان از بخشهای تابعه شهرستان ایرانشهر که در فاصله 105 کیلومتری شمال غربی ایرانشهر و در مسیر راه آسفالته درجه دوم ایرانشهر بم قرار گرفته است در وضع موجود دارای 5775 نفر جمعیت مییاشد که براساس نرخ رشد مصوب 2.1 جمعیت شهر در افق 1400به 7258 نفر خواهد رسید. مساحت محدوده پیشنهادی نیز 338می باشد.

       شهر زرآباد نیز از بخش های توابع شهرستان کنارک در جنوب غرب استان قرار گرفته است. جمعیت این شهر در سرشماری 1390 برابر با 3222 نفر در قالب 711 خانوار بوده که در افق طرح جمعیت آن به 5003 نفر خواهد رسید. مساحت محدوده پیشنهادی شهر نیز 307 هکتار میباشد.

کارگروه امور زیربنایی

۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵