اخبار

'گزارش بازدید از جنوب استان

'گزارش بازدید از جنوب استان
گزارش سفر دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به جنوب استان جهت بازدید از پروژه های عمرانی ( شهرستان های فنوج ، نیکشهر ، قصرقند ، کنارک و چابهار )

     دکتر باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار به منظور بازدید ، افتتاح و همچنین پیگیری چگونگی پیشرفت فیزیکی طرح های عمرانی از 5 شهرستان فنوج ، نیکشهر ، قصرقند ، کنارک و چابهار دیدن کرد . وی در اولین روز سفر وارد شهرستان فنوج شد و پروژه های ایستگاه خودکار هواشناسی شهرستان فنوج ، برق رسانی به روستای دن گیشترادان از توابع بخش مرکزی و مرکز درمانی روستای محترم آباد از توابع بخش کتیج شهرستان فنوج را افتتاح کرد و کلنگ مدرسه 6 کلاسه مهرآباد نیز به زمین زده شد . نشست با دانشگاهیان ، فرهیختگان و نخبگان شهرستان فنوج از دیگر برنامه هایی بود که با حضور دکتر کرد برگزار گردید .

وی همچنین در عصر همان روز وارد بخش بنت شهرستان نیکشهر شد و بلافاصله از پروژه های عمرانی این بخش بازدید و در جریان چگونگی مراحل پیشرفت پروژه ها  قرار گرفت . از پروژه های افتتاح شده در این شهرستان می توان به : برقرسانی به روستای آبگاه وانان ، بوستان کودک شهرداری بنت ، رونمایی از مجسمه و میدان میرکمبر ، بوستان روستایی آبگاه دبار و مدرسه 4 کلاسه روستای کوچینک اشاره نمود . ضمنا کلنگ مرکز بهداشتی و درمانی روستای کوچینک و مدرسه 6 کلاسه در روستای آبگاه دبار به زمین زده شد .

بازدید نیکشهر

وی همچنین عصر روز یکشنبه با حضور در فرمانداری شهرستان نیکشهر در جلسه ای که با حضور فرماندار ، نماینده مردم چابهار ، نیکشهر ،قصرقند و کنارک ، مدیر کل راه و شهرسازی جنوب استان و تعدادی از مدیران شهرستان و همچنین معتمدین شهرستان نیکشهر تشکیل شده بود شرکت کرد و از چگونگی و آخرین مراحل پیشرفت طرح های عمرانی و همچنین مشکلات موجود در شهرستان نیکشهر اطلاع یافت .

بازدید

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه ایجاد راههای ارتباطی به عنوان یکی از مهمترین شاخص های توسعه در هر منطقه ای است ،  از اداره کل راه و شهرسازی جنوب استان درخواست کرد تا  نسبت به تامین اعتبار و اتمام راههای مهم حوزه شهرستان نیکشهر اقدام لازم را به عمل آورد . دکتر باقر کرد صبح روز بعد پیش از عزیمت به شهرستان قصرقند از پروژه های عمران شهری نیکشهر با همراهی شهردار این شهر بازدید کرد.

دکتر کرد در دومین روز سفر وارد شهرستان قصرقند شد به اتفاق فرماندار جهت بازدید از پروژه های عمرانی این شهرستان ابتدا به روستای حمیری از توابع بخش ساربوک رفت و پس از بازدید پروژه های عمرانی این روستا عازم بخش ساربوک شد و از سالن چند منظوره ورزشی این شهرستان بازدید و  بر اتمام  هر چه سریع تر پروژه های عمرانی تاکید کرد .

بازدید قصرقند

معاون استاندار پس از بازدید این بخش وارد شهر قصرقند شد و  پس از افتتاح ایستگاه هواشناسی شهر قصرقند از سالن ورزشی چند منظوره شهرستان قصرقند بازدید کرد . در ادامه ایشان از قنوات شهرستان قصرقند بازدید و بر

بهسازی و لایه روبی این قنوات تاکید کرد .بازدید نیکشهر

معاون استاندار پس از بازدید از سطح شهرستان قصرقند جهت اطلاع از چگونگی پیشرفت راه ارتباطی قصرقند به تلنگ در محل این پروژه حاضر شد و از نزدیک روند اجرایی را پیگیری کرد . شایان ذکر است که با اتمام این مسیر امکان ارتباط بین تلنگ و مرکز شهرستان میسر و مسیر آن از 350 کیلومتر به 60 کیلومتر کاهش می یابد که این امر باعث صرفه جویی در وقت و انرژی مردم منطقه خواهد شد .

وی پس از بازدید و عبور از جاده کوهستانی ارتباطی تلنگ به قصرقند وارد بخش تلنگ شد و با حضور در روستای شارک ساختمان دهیاری این روستا را افتتاح کرد . همچنین تعدادی از پروژه های ورزشی و فرهنگی این بخش نیز افتتاح و به بهره برداری رسید .

معاون عمرانی استاندار عصر روز 20 بهمن ماه عازم شهرستان کنارک شد و بلافاصله از پروژه های مختلف سطح شهر بازدید کرد ، وی با بازدید از پروژه های دفع فاضلاب این شهرستان  با اشاره به اینکه سطح  آبهای زیرزمینی در آن شهرستان بالاست خواستار اجرای هر چه سریعتر اجرا و اتمام شبکه جمع آوری فاضلاب شهرستان کنارک شد .

بازدید از پروژه بیمارستان در حال ساخت کنارک از دیگر برنامه های سفر بود . لازم به ذکر است این بیمارستان با پیشرفت فیزیکی مناسب و با سرعت بالا در حال ساخت است و به گفته پیمانکار مربوط تا دهه فجر سال 94 آماده تحویل خواهد بود .

آقای کرد پس از بازدید از پروژه های مختلف سطح شهر در محل فرمانداری کنارک حضور یافت و در جلسه ای که با حضور فرماندار و مسئولین حوزه عمرانی شهرستان برگزار شد به اجرای هر چه سریعتر پروژه های نیمه تمام تاکید کرد ایشان همچنین با حضور در شهرک صنعتی شهرستان کنارک از تعدادی از واحدهای صنعتی این شهرستان نیز بازدید کرد .

بازدید کنارک

وی در روز سه شنبه بیست و یکم بهمن ماه و در سومین روز از سفر وارد شهرستان چابهار شد و از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه های این شهرستان قرار گرفت .  پس از بازدید سطح شهر و پروژه های عمران شهری ، افتتاح ساختمان کتابخانه عمومی این شهر در منطقه گلشهر از دیگر برنامه ها بود .

بازدید  چابهار

معاون هماهنگی امور عمرانی سپس با حضور در روستای تیس و با حضور دکتر رحمانی معاون وزیر ورزش و جوانان کشور و مدیر کل ورزش و جوانان استان ، نماینده مردم چابهار در مجلس ، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان سالن ورزشی چند منظوره این روستا را افتتاح کرد .

بازدید

 سالن ورزشی

دکتر کرد پس از افتتاح این سالن جهت افتتاح خوابگاه دانشجویی عازم دانشگاه دریانوردی چابهار شد و ساختمان این خوابگاه را با حضور دکتر شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و نماینده مردم زاهدان و جدگال نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی را افتتاح کرد .

بازدید

ایشان پس از شرکت در راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان چابهار و اتمام سفر به زاهدان بازگشتند .

۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۳۴