اخبار

مهندس هاشمی خبر داد:اولین کشتی 60 هزارتنی در بندر چابهار پهلو گرفت

مهندس هاشمی خبر داد:اولین کشتی 60 هزارتنی در بندر چابهار پهلو گرفت
استاندار سیستان و بلوچستان از پهلوگیری اولین کشتی 60 هزار تنی در بندر چابهار خبر داد و گفت: امکان افزایش ظرفیت بندر چابهار به شش میلیون تن زودتر از موعد مقرر انجام شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، مهندس علی اوسط هاشمی ظهر روز پنجشنبه در نشست شورای معاونین استانداری که جمعی از فرمانداران جنوب استان نیز حضور داشتند، اظهار داشت: بندر چابهار از موقعیت ممتاز استراتژیک در دهانه ورودی اقیانوس هند و دریای عمان برخوردار است و قرار بود تا پایان سال ظرفیت این بندر به شش میلیون تن برسد که این امکان زودتر میسر شد.
وی خطاب به فرمانداران جنوب استان، تاکید کرد: نسبت به پروژه های شهرستان های مربوطه موضع فعال اتخاذ نمائید تا در زمانبدی مشخص به مرحله نهایی برسد.
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان بر برنامه ریزی برای اجرای هرچه با شکوهتر ایام الله دهه فجر اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به نزدیکی این ایام از هم اکنون با برنامه ریزی دقیق سعی شود این ایام همانند روزهای آغازین انقلاب تداعی خاطرات شود.
استاندار در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز رسمی فعالیت کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط وزیر کشور اشاره کرد و گفت: فرمانداران از هم اکنون با برنامه ریزی دقیق سعی در رعایت امانت و بی طرفی برای افراد کاندیدا داشته باشند.
وی ترغیب به مشارکت نخبگان و سرمایه های اجتماعی را مهم ارزیابی کرد و اذعان داشت: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه انتخابات خواهد بود.
مهندس هاشمی بر مشارکت بزرگان و ریش سفیدان قبایل و طوایف تاکید کرد و گفت: تعامل فرمانداران و مسئولان شهرستان های استان با بزرگان و ریش سفیدان نقش بسزایی در برگزاری انتخابات سالم دارد.
در ابتدای این نشست که جمعی از فرمانداران جنوب استان نیز حضور داشتند هریک به ارائه گزارشی از وضعیت کنونی شهرستان مربوطه پرداختند.
۲۶ دی ۱۳۹۳ ۱۶:۳۸